Afgesproken is dat er, ondanks de ontstane tekorten door de coronacrisis, in 2021 geen versoberingen van de arbeidsvoorwaarden aan de orde zijn. RET-medewerkers krijgen deze zomer een eenmalige uitkering van 400 euro. En er komt een regeling voor zware beroepen. Buschauffeurs, trambestuurders en andere medewerkers met onregelmatige diensten kunnen daardoor eerder met pensioen gaan als zij dat willen, zonder dat ze dat al te veel geld kost.
Water bij de wijn
De gesprekken tussen de vakbonden en de RET over een nieuwe cao hebben in totaal negen maanden in beslag genomen. Aanvankelijk lagen de standpunten ver uiteen, maar beide partijen hebben water bij de wijn gedaan. Zo lieten de bonden hun eis voor een loonsverhogingen van vijf procent vallen en overgeschakeld op behoud van koopkracht. Niettemin moest er vanuit vakbondszijde een ultimatum aan te pas komen om druk op de ketel te zetten.
De nieuwe cao loopt tot 2022. De leden van de bonden moeten nog wel akkoord gaan met het onderhandelaarsakkoord.
Metrocov houdt frisse moed bijeenkomst 2023 in Hoekse Waard
Op 6 oktober 2023 was er weer de jaarlijkse OV dag, dit keer georganiseerd door het Reizigersoverleg Hoeksche Waard / Goeree Overflakkee in Strijen. Meerdere leden van Metrocov hebben hieraan deelgenomen, waardoor ook in de praktijk kennis gemaakt werd van het OV in de Hoekse Waard.
Resultaten schouw Leidschendam Voorburg en de haltes Mall of Netherlands gepresenteerd
Op 1 september heeft een delegatie van het Metrocov Haaglanden met Wethouder Keus van Leidschendam-Voorburg en twee van zijn ambtenaren de resultaten van een schouw door het Metrocov in zijn gemeente besproken.
Na een monsterklus van 55 dagen is station Zoetermeer Mandelabrug weer open
Wethouder Marijke van de Meer opent het hek weer van het station. Leden van de Klankbordgroep stationgsgebied en die van de Entree alsmede een delegatie van de gemeente Zoetermeer, aannemers en andere belangstellenden mochten als eerst door het hek om de brug te betreden en de eerste treinreizigers op te vangen op het station.
Onze Corrie nog steeds actief voor toegankelijk Openbaar Vervoer
Corrie Scheffer, de nestor van het Metrocov die vorig jaar afscheid nam van het consumentenplatform is nog steeds actief. Zij blijft pleiten voor een goede zaak: Toegankelijk Openbaar Vervoer. Corrie weet vervoerders te overtuigen van de noodzaak.
Klachten over in principe tijdelijke zaken bijv. vanwege een omleiding, de verlichting in een bushokje die het niet doet of een afvalbak die ontbreekt stuurt het METROCOV door naar de verantwoordelijke organisatie (vervoerders, MRDH, gemeente). Klachten over het OV kunt u ook richten aan de OV-Ombudsman of de klantenpanels van de vervoerders in de Metropoolregio.