Slot event “Frisse Stemmen, praat mee over het ov van de toekomst” op 30 januari 2026
Op 30 januari vond het slotevent plaats van “Frisse Stemmen, praat mee over het ov van de toekomst”.
Lees verder
Het is niet leuk voor de reiziger, vervoerders die ritten uit de dienstregeling moeten halen door personeelstekorten. Niet alleen bij de RET maar het is een landelijk probleem. FNV luidt al sinds 2019 de noodklok. Het is tijd voor actie. Er zijn oplossingen: Veel werkenden willen graag parttime werken. Het werkt. EBS biedt dit al aan.
Welke RET ritten vallen uit in de dienstregeling in deze tijdelijke en noodzakelijke maatregel:
Tramlijnen 4,7,8,20 en 23
De grootste aderlating is lijn 20 (de spitstram tussen Lombardijen en Centraal Station).
Lijn 23 rijdt op zaterdag en zondag enkel nog maar tussen de Beverwaard en Centraal Station en gaat dus niet meer naar het Marconiplein.
Bekijk de dienstregeling op de website van de RET.
Op 30 januari vond het slotevent plaats van “Frisse Stemmen, praat mee over het ov van de toekomst”.
Lees verderNa de Metrocov-vergadering van 16 december 2025 is afscheid genomen van Ed Vols van Voorall. Hij gaat zich concentreren op zijn familie. Namens de MRDH loofde Marc Rosier (hoofd OV) het vele werk van Ed, hetzelfde deed Metrocov-voorzitter Jan Ploeger.Lees het hele bericht door oud-Metrocov lid en voormalig vice-voorzitter Arnold van der Heijden.
Lees verder
Dinsdag 7 oktober 2025 heeft de MRDH een bijeenkomst georganiseerd over Toegankelijk Openbaar Vervoer voor de regiogemeentes.
Lees verderDe rood-beige GTL8-trams van de HTM worden straks vervangen door de nieuwe, ruime en gelijkvloerse TINA-tram van het Zwitserse Stadler. De HTM is volop bezig met de voorbereidingen, zowel aan het ontwerp van de TINA als aanpassingen in de stad om ervoor te zorgen dat in 2026 op alle trajecten toegankelijke trams kunnen rijden.
Lees verderKlachten over in principe tijdelijke zaken bijv. vanwege een omleiding, de verlichting in een bushokje die het niet doet of een afvalbak die ontbreekt stuurt het METROCOV door naar de verantwoordelijke organisatie (vervoerders, MRDH, gemeente). Klachten over het OV kunt u ook richten aan de OV-Ombudsman of de klantenpanels van de vervoerders in de Metropoolregio.
HTM |
RET |
EBS |
Connexxion |
|---|---|---|---|
|
Klantenservice (Haaglanden)
|
Heeft u als reiziger vragen over één van de genoemde thema's? Stel uw vraag dan bij een van de aangesloten organisaties.