Uitreiking boekje Toegankelijk Openbaar Vervoer door Metrocov
Dinsdag 7 oktober 2025 heeft de MRDH een bijeenkomst georganiseerd over Toegankelijk Openbaar Vervoer voor de regiogemeentes.
Lees verderTijdens het strenge winterweer van afgelopen week reden nauwelijks trams en lagen ook delen van het metronet plat. ,,Bijna heel Hillegersberg en grote delen van Schiebroek waren -net als veel andere stadsdelen- dagenlang vrijwel verstoken van openbaar vervoer”, schrijven drie bewonersorganisaties uit de twee stadsdelen in een gezamenlijke boze brief aan de gemeenteraad.
,,In tegenstelling tot het verleden bleek de RET in geen enkel opzicht meer te zijn toegerust om met extreem weer om te gaan.” De bewoners wijzen erop dat de stadsvervoerder ooit een eigen sneeuwdienst had plus vijf trams die zout konden strooien en sneeuw konden ruimen. ,,De directie besloot rond de eeuwwisseling dat er geen noodzaak meer voor dergelijke voertuigen bestond. Op één exemplaar na, dat als museumtram bij de Stichting RoMeO terechtkwam, verdwenen die sneeuwveegtrams naar de sloper.”
Rover en het Metrocov buigen zich over deze kwestie en willen samen met de RET tot een oplossing voor de toekomst komen.
Dinsdag 7 oktober 2025 heeft de MRDH een bijeenkomst georganiseerd over Toegankelijk Openbaar Vervoer voor de regiogemeentes.
Lees verderDe rood-beige GTL8-trams van de HTM worden straks vervangen door de nieuwe, ruime en gelijkvloerse TINA-tram van het Zwitserse Stadler. De HTM is volop bezig met de voorbereidingen, zowel aan het ontwerp van de TINA als aanpassingen in de stad om ervoor te zorgen dat in 2026 op alle trajecten toegankelijke trams kunnen rijden.
Lees verderHet Metrocov kondigt namens de MRDH de actie aan:
‘Bezuinigen op het ov? Ben je betoeterd!’, die gepland staat voor dinsdag 10 juni om 08.45 uur.
Lees verderIntern verbeteren om onze rol in de regio goed te spelen. De regio Rotterdam groeit, ruimte wordt schaarser en het belang van schoon vervoer neemt toe. Wij pakken graag onze rol om met goed OV deze uitdagingen het hoofd te bieden. Tegelijkertijd staan we voor uitdagingen.
Lees verderKlachten over in principe tijdelijke zaken bijv. vanwege een omleiding, de verlichting in een bushokje die het niet doet of een afvalbak die ontbreekt stuurt het METROCOV door naar de verantwoordelijke organisatie (vervoerders, MRDH, gemeente). Klachten over het OV kunt u ook richten aan de OV-Ombudsman of de klantenpanels van de vervoerders in de Metropoolregio.
HTM |
RET |
EBS |
Connexxion |
---|---|---|---|
Klantenservice (Haaglanden)
|
Heeft u als reiziger vragen over één van de genoemde thema's? Stel uw vraag dan bij een van de aangesloten organisaties.