Kap stations Zoetermeer - Mandelabrug wordt ontmanteld: maar blijft nog even afgesloten

Kap stations Zoetermeer - Mandelabrug wordt ontmanteld: maar blijft nog even afgesloten

Bron: Kap Mandelabrug wordt ontmanteld

De gemeente Zoetermeer start met de voorbereiding voor het ontmantelen van de kap op de Mandelabrug. Aanleiding is het concept spoedadvies van Rijkswaterstaat om voor 1 januari maatregelen te treffen. Inkomende reizigers (forensen) kunnen ook uitstappen bij station Lansingerland Zoetermeer.

Er is uitvoerig gesproken met Rijkswaterstaat, ProRail en alle andere partners. Vooruitlopend op een definitief advies ontving de gemeente al een concept spoedadvies van Rijkswaterstaat. Experts hebben de rapporten beoordeeld en zien de situatie als stabiel en beheersbaar genoeg om de wegen onder de brug open te houden en de brug te laten gebruiken door voetgangers en fietsers. Naast deze geruststellende mededeling stelt Rijkswaterstaat ook dat op zeer korte termijn - vóór 1 januari - maatregelen nodig zijn.

Meer informatie over de afsluiting is te lezen op de website van de Gemeente Zoetermeer.

Informatie voor reizigers die in Zoetermeer moeten zijn kunnen aanvullende informatie lezen op de website van Rover, afdeling Zoetermeer.

Kap stations Zoetermeer - Mandelabrug wordt ontmanteld: maar blijft nog even afgesloten

Overig nieuws

Naar het nieuwsoverzicht

Slot event “Frisse Stemmen, praat mee over het ov van de toekomst” op 30 januari 2026

Op 30 januari vond het slotevent plaats van “Frisse Stemmen, praat mee over het ov van de toekomst”.

Lees verder

Ed Vols van Voorall verlaat het Metrocov

Na de Metrocov-vergadering van 16 december 2025 is afscheid genomen van Ed Vols van Voorall. Hij gaat zich concentreren op zijn familie. Namens de MRDH loofde Marc Rosier (hoofd OV) het vele werk van Ed, hetzelfde deed Metrocov-voorzitter Jan Ploeger.Lees het hele bericht door oud-Metrocov lid en voormalig vice-voorzitter Arnold van der Heijden.

 

Lees verder

Uitreiking boekje Toegankelijk Openbaar Vervoer door Metrocov

Dinsdag 7 oktober 2025 heeft de MRDH een bijeenkomst georganiseerd over Toegankelijk Openbaar Vervoer voor de regiogemeentes.

Lees verder

Onze nieuwe stadstram TINA

 De rood-beige GTL8-trams van de HTM worden straks vervangen door de nieuwe, ruime en gelijkvloerse TINA-tram van het Zwitserse Stadler. De HTM is volop bezig met de voorbereidingen, zowel aan het ontwerp van de TINA als aanpassingen in de stad om ervoor te zorgen dat in 2026 op alle trajecten toegankelijke trams kunnen rijden.

Lees verder

Heeft u als reiziger praktische vragen over het openbaar vervoer?

Onze contactgegevens

Klachten over in principe tijdelijke zaken bijv. vanwege een omleiding, de verlichting in een bushokje die het niet doet of een afvalbak die ontbreekt stuurt het METROCOV door naar de verantwoordelijke organisatie (vervoerders, MRDH, gemeente). Klachten over het OV kunt u ook richten aan de OV-Ombudsman of de klantenpanels van de vervoerders in de Metropoolregio.

HTM

RET

EBS

Connexxion

Klantenservice
Lijnennetkaart
Klantenpanel

Klantenservice
Lijnennetkaart
Klantenpanel

Klantenservice (Haaglanden)
Klantenservice (Voorne-Putten-Rozenburg)
Lijnennetkaart (Haaglanden & Voorne-Putten-Rozenburg)
Lijnennetkaart (Delft)

Klantenservice
Lijnennetkaart

Heeft u als reiziger vragen over één van de genoemde thema's? Stel uw vraag dan bij een van de aangesloten organisaties.

Heeft u als gemeente of vervoerder in onze regio vragen?

Stel uw vraag via het contactformulier