Één app en één afrekening voor de hele reis van deur tot deur, of je nu met de metro, tram, bus, fiets, scooter en/of deelauto gaat. Deze app Moves is nu in de regio Rotterdam en Den Haag gelanceerd. Programmamanager Maud van Alphen legt uit:
Wie moeten de Moves-app gebruiken?
‘Wat ons betreft iedereen. Van de 1,2 miljoen mensen die dagelijks in de dichtbevolkte regio Rotterdam en Den Haag naar hun werk reizen tot iemand die af en toe een dagje weggaat. Die persoon kan de app bijvoorbeeld gebruiken om de auto aan de rand van de stad te parkeren en dan met een deelfiets verder gaan. Uiteraard is de app ook voor toeristen. Die drie doelgroepen kunnen ieder een eigen variant kiezen die op hun is afgestemd. Ze kunnen hem nu downloaden via de AppStore of Google Play. Zoek naar Moves.
Na de Metrocov-vergadering van 16 december 2025 is afscheid genomen van Ed Vols van Voorall. Hij gaat zich concentreren op zijn familie. Namens de MRDH loofde Marc Rosier (hoofd OV) het vele werk van Ed, hetzelfde deed Metrocov-voorzitter Jan Ploeger.Lees het hele bericht door oud-Metrocov lid en voormalig vice-voorzitter Arnold van der Heijden.
De rood-beige GTL8-trams van de HTM worden straks vervangen door de nieuwe, ruime en gelijkvloerse TINA-tram van het Zwitserse Stadler. De HTM is volop bezig met de voorbereidingen, zowel aan het ontwerp van de TINA als aanpassingen in de stad om ervoor te zorgen dat in 2026 op alle trajecten toegankelijke trams kunnen rijden.
Klachten over in principe tijdelijke zaken bijv. vanwege een omleiding, de verlichting in een bushokje die het niet doet of een afvalbak die ontbreekt stuurt het METROCOV door naar de verantwoordelijke organisatie (vervoerders, MRDH, gemeente). Klachten over het OV kunt u ook richten aan de OV-Ombudsman of de klantenpanels van de vervoerders in de Metropoolregio.