De reis naar het strand van Scheveningen met het OV wordt flink verbeterd. De Metropoolregio Rotterdam Den Haag, NS, HTM en gemeente Den Haag ondertekenden vandaag de overeenkomst Slim en Schoon waarin de eerste ideeën staan om dit voor elkaar te krijgen. De organisaties investeren gezamenlijk € 30 miljoen in dit programma. Er zijn plannen voor: een tram die vanaf station Den Haag Centraal met slechts een enkele tussenstop naar het strand rijdt, extra bewaakte en onbewaakte stallingen voor (deel)fietsen en (deel)scooters vlakbij het strand en een reis naar het strand met trein en tram op één kaartje. Op die manier kunnen reizigers schoner en efficiënter naar de Haagse kust zonder auto.
Ondanks de economische gevolgen van de coronacrisis blijven de partijen investeren in de bereikbaarheid van Scheveningen en Kijkduin. Dat dit nodig is, is afgelopen zomer wel gebleken. De organisaties gaan reizen met OV, fiets en deelsystemen verbeteren. Zo worden de regio en de stad beter met het strand te verbonden. De gemeente Den Haag stelt € 10 miljoen ter beschikking, NS komt met € 15 miljoen en MRDH met € 5 miljoen.
Auto buiten de stad
De auto blijft hierbij zoveel mogelijk buiten de stad. Op strategische plekken aan de randen van de stad en op stations kan de reiziger gebruik maken van slim en schoon vervoer op maat. Voor reizigers die met de trein komen, moet het niet uitmaken op welk station in Den Haag hij aankomt en waar hij naar toe wil. Vanaf elk station moet hij naadloos, slim en snel door kunnen reizen naar zijn bestemming. Door plannen op elkaar af te stemmen en aan elkaar te koppelen ontstaat er een deur-tot-deur reis, waarbij de overstap naar tram, (deel)fiets of (deel)scooter vanuit de trein natuurlijk gaat.
De projecten dragen bij aan een duurzame bereikbaarheid van de Haagse kuststrook met minder overlast voor de omgeving. Het sluit hiermee naadloos aan bij het Programma Toekomst Scheveningen Badplaats. Dit programma is erop gericht om de iconische waarde van Scheveningen te behouden, zonder dat dit ten koste gaat van de leefbaarheid en veiligheid.
15 oktober 2026 – De Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) verlengt de concessie met EBS voor het gebied Voorne-Putten en Rozenburg met drie jaar. De huidige concessie zou aflopen in december 2028 en wordt verlengd tot december 2031.
Rover: Terugkerende stakingen schadelijk voor het OV
Rover roept de vakbonden en werkgevers op om snel weer aan tafel te gaan om langdurige acties te voorkomen. Het stakingsrecht is een groot goed, maar het recht op bereikbaarheid mag niet telkens ondergeschikt worden gemaakt. Zeker bij terugkerende stakingen dreigen reizigers structureel af te haken, wat op termijn ook het streekvervoer en de werkgelegenheid zelf schaadt.
Dag van de witte stok. Een jaarlijks terugkomend evenement. We blijven alert.
Vandaag is het weer zover. Op deze dag brengt Jan Poot, een van de leden van het Metrocoven lid van de Vereniging Gehandicapten Rotterdam (VGR), deze dag Toegankelijke Openbaar Vervoer weer onder de aandacht.
Klachten over in principe tijdelijke zaken bijv. vanwege een omleiding, de verlichting in een bushokje die het niet doet of een afvalbak die ontbreekt stuurt het METROCOV door naar de verantwoordelijke organisatie (vervoerders, MRDH, gemeente). Klachten over het OV kunt u ook richten aan de OV-Ombudsman of de klantenpanels van de vervoerders in de Metropoolregio.